Şirket Anayasası


                             Yetenek, bir duruma uyma konusunda organizmada bulunan ve doğuştan gelen güç, kapasite; kişinin, kalıtıma dayanan ve öğrenmesini çerçeveleyen sınırdır. Beceri ise görevleri yerine getirebilmek için sahip olunması gereken asgari iş yapma/icraat yeterliliğidir ve eğitimle kazanılır. Yani herhangi bir alanda becerisiz olmak, eğitimle bu becerinin kazanılacağının veya kazanılamayacağının garantisi değildir. Bunu ortaya çıkaracak olan çalışma, kişide var olan yeteneklerin bilimsel yöntemlerle tespiti ve bireyi yeteneklerine uygun eğitime tabi tutmaktır.

TalentPolitan Yeteneğin Yönetimi felsefesinin en önemli stratejik hedefi, uygulandığı ülkeye dünya çapında rekabette üstünlük sağlamaktır. Japonya’nın 1960’larda başlayarak 1980’lerde organizasyonel sistemlere odaklanan Toplam Kalite Yönetimi ile ulaştığı küresel rekabet üstünlüğü, insana ve doğuştan taşıdığı yeteneklere, dolayısı ile en önemli sermaye olan insana odaklanan Bireysel Yeteneğin Yönetimi ile kısa-orta vadede uygulandığı ülkeye geçecektir.

Yetenekler Şehri’ nin sakinlerine biz  “Talentpolitan” diyoruz!

        Bir şehir yaratmak istedik; sokaklarında umut barındıran, yolları yokuş yukarı başarıya çıkan, tabelaları daima ileriyi gösteren ve merkezine bir bakış uzaklıkta olduğunuz bir şehir: Talentpolitan. Şehrimizi, siz değerli okuyucularımızın gözetiminde keşfe açıyoruz. Keşfetmek ömrün yol haritasıdır. Bazı yollar çıkmaza bazı yollar ise seçeneklere açılır ama yine de her yol “siz”den geçer. Her birey kendinin kaşifidir. Kendimizle çıktığımız bu yolculukta birçok kaşifle de yolumuz kesişir. Kimi zaman bize alternatif yolları gösterir kimi zaman da bizi kestirmeden ana yola çıkartırlar. Bizim şehrimiz de tüm kaşiflerin buluşma noktası olma görevini üstlenmekte. Hedefimiz, kendini, yeteneğini ortaya koyabilmek amaçlı yola çıkan herkesi, o yeteneği bünyesinde barındırmak isteyen kaşiflerle buluşturmaktır. Elinizde tuttuğunuz şehrimize giriş biletimizde, kendini ortaya çıkarabilmiş kişilerin ve o kişilerin ortaya çıkabilmesinde yardımcı olan bireylerin hayatlarını sizlere sunmaktayız. Başarıya ulaşmış her kişi, ardından gelenlere bir hikaye bırakır. Hikayesinden çıkarılacak ders ile yılmadan kendi yoluna devam etmeleri için kişileri destekler. Bu hikayelere sizinle beraber ortak olmaktan büyük kıvanç duyuyoruz. Şehrimizin kapısından içeri adım atarken kendinize sorun: Ben kendi keşfimde neredeyim? Bana verileni keşfedebildim mi? Talentpolitan olarak, ortaya çıkabilmek için bir destek bekleyen yeteneklerin işareti olabilmek için çalışıyoruz. Yarınlar, bugünlerden yola çıkar, keyifli yolculuklar dilerim.

                                                                                                                                                                      NAJIBA ABBASOVA